BASIN AÇIKLAMASI 143

Tarih: 15.03.2016

 

13 Mart 2016 Pazar günü çok sayıda yurttaşımızın ölümüne ve yaralanmasına neden olan Ankara’daki hain bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. İnsanlığa yönelik olan bu vahşi saldırıyı, hiçbir şekilde meşrulaştırılamayacak ve açıklanamayacak bir terör eylemi olarak kabul ettiğimizin ve lanetlediğimizin bilinmesini isteriz.

 

Ülkemizde yaşanan bu hain terör olaylarının asıl sorumluları, kanlı terör örgütlerini destekleyen, besleyen, kendi çıkarları için ortaya salan emperyalist güçlerdir. Emperyalizmi tanımadan ve bilmeden, bu coğrafyada yaşamak çok zordur. Eşsiz önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “bizi mahvetmek isteyen emperyalizme ve bizi yok etmek isteyen kapitalizme karşı savaşmayı meslek edinmiş insanlar” olarak, ülkemizi her türlü olumsuzluğa karşı korumayı ilke edinen bizler, haklı mücadelemize devam edecek ve tekrar başaracağız.

 

TÜMÖD olarak, nereden gelirse gelsin teröre karşı tek yürek olmamız gerektiğine inanıyoruz. Ankara’da üçüncü kez gerçekleştirilen bu vahşi saldırıda ulusumuzun acısını paylaşır, baş sağlığı ve yaralılarımız için acil şifalar dileriz.

 

 

 

TÜMÖD Yönetim Kurulu Adına

Prof. Dr. Recep AKDUR

Genel Başkan