TÜMÖD BASIN AÇIKLAMASI

Tarih: 14.02.2024

Geçtiğimiz günlerde Osmanlı torunu olduğu söylenen birinin düğününde kapatılan Refah Partisi milletvekili Şevki Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kadın erkek tüm kurtuluş savaşı kahramanlarımıza ‘’soysuzlar’’ diyerek hakaret etmiş ve yaptırılan duada şanlı tarihimiz değiştirilerek, İslam dini kullanılarak defalarca hakaretler tekrar edilmiş, salonda bulunanlara da dini olarak onaylatılmıştır.

Başta Şevki Yılmaz olmak üzere bu düğündeki herkes, varlıklarını, özgürlüklerini, bulundukları maddi ve manevi değerlerini, makamlarını borçlu oldukları Cumhuriyetimizin kurucu kadrolarına, şehitlerimize, inkâr edilmeyecek şekilde video kayıtlarıyla da sabit olan hakaretlerini kendilerine iade ediyor ve Cumhuriyet savcılarımızı göreve davet ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Atatürk İlke ve Devrimleriyle yaşayacak, daima laik kalacaktır. Şehit kanlarıyla elde ettiğimiz özgürlüğümüzü, demokrasimizi, Atatürk cumhuriyetimizi softalığa, şeriatçılığa ve yandaşlarına asla vermeyeceğiz. Saygılarımızla

TÜMÖD Yönetim Kurulu Adına

Prof. Dr. Lale AFRASYAP

Genel Başkan