BASIN AÇIKLAMASI 142

Tarih: 18.02.2016

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin servis araçlarına düzenlenen bombalı saldırı sonucunda çok sayıda vatandaşımız öldürülmüş ve yaralanmıştır. Ankara’nın kalbinde yapılan bu hain saldırı hepimizi derinden üzmüştür. Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin acısını paylaşır, bu acıya karşı direnme gücü dileriz.

 

Hain saldırının asıl sorumluları, bu kanlı terör örgütlerini destekleyen, besleyen, kendi çıkarları için ortaya salan emperyalist güçlerdir. Emperyalizmin ülkemizi parçalamaya ve bölmeye yönelik projelerinde görev alan, bunlara destek olan, ses çıkarmayan ya da çıkaramayan kişi ve kurumlar da, bu hain saldırının sorumluluğunu taşımaktadırlar.

 

Atatürk ilke ve devrimlerine sıkı sıkı sarılarak, “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sloganımızla, bu emperyalist ve terör saldırılarının püskürtüleceğinin bilinmesi gerekmektedir. Aydınlık gelecek için ve ülkemizi bu emperyalist saldırılardan korumak için, bilinçli ve kararlı şekilde örgütlenerek,  mücadele yapmamız kaçınılmazdır. TÜMÖD olarak, her türlü teröre karşı tek yürek olmamız bilinciyle, ulusumuzun acısını paylaşır, baş sağlığı ve yaralılarımız için acil şifalar dileriz.

 

 

TÜMÖD Yönetim Kurulu Adına

Prof. Dr. Recep AKDUR

Genel Başkan