Gelen İletiler

02.02.2008

Değerli Öğretim Üyeleri,

TÜMÖD’ü 1 Şubat’ta ODTÜ de yaptıkları başarılı eylem ve yapılan ortak basın açıklaması için kutlarım. Bu ve benzeri eylemleri her üniversitede yapabilmek için tüm öğretim elemanlarının katkı ve çabaları gerekir.  Saygı ve sevgilerimle,

Prof. Dr. Serap Kuruca

31.01.2008

Sayın Hocalarım

Her zaman yanınızdayız. Yapılması gereken ne varsa yapmaya hazırız.
Yeter ki ülke karanlığa gömülmesin. Biz çocuklarımızdan emanet aldık bu vatanı.
Aydınlık Türkiye için el ele verme zamanıdır. Saygılarımla.

İlker Dilek

—————————————————————————————————————–

31.01.2008

Kutluyorum, bravo.

Prof. Dr. İlhan Tomanbay

—————————————————————————————————————–

30.01.2008

Türban konusuyla ilgili Tüm Öğretim Üyeleri Derneği (TÜMÖD)  basın açıklamasını destekliyor ve çok cesur buluyorum.

Cumhur Utku

—————————————————————————————————————

30.01.2008

Sayın Işıklı ve Karaman,

Türban konusuyla ilgili Tüm Öğretim Üyeleri Derneği (TÜMÖD)’nin cesur ve yakışan basın açıklaması için sizleri kutlarım. Saygılarımla sunarım

Yücel Kuru

17.12.2007

Sayın Işıklı ve Sayın Karaman,

TÜMÖD’ün basın açıklaması nedeniyle EGÖDER Yönetim Kurulu adına teşekkürlerimizi sunuyorum.

İçinden geçtiğimiz süreçte, gösterdiğiniz şekildeki dayanışma ve destek eylemlerinin önemi kaçınılmazdır. Bu ilkeli çıkışı sergileyen TÜMÖD’ün üyesi olmaktan onur duyuyorum.

Ayrıca Ulusal Kanal’da, Kürşat Yıldız’ın  “Bilim ve Toplum” programı sırasında EGÖDER ve miting soruşturmasıyla ilgili görüşler için Alpaslan Işıklı hocamıza da içten teşekkürlerimizi sunuyorum.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Ferhan G. Sağın
EGÖDER YK  adına

—————————————————————————————————————–

16.12.2007

Sevgili Suay Karaman,

Destekleyici mesajınız için derneğimiz adına çok teşekkür ederim. Sizin de isabetle belirttiğiniz gibi yapılmak istenen de toplumumuzun örgütlenmesine yani hayat damarlarına düğüm atmak… Haklılığımızla ve sizlerden gördüğümüz desteklerin getireceği sesle iddianamenin yargı aşamasında sonuçsuz kalacağına inanıyoruz.

Mesajınızı Yönetim Kurulu üyelerimize de ilettim. Gelişmelerden sizleri mutlaka haberdar edeceğiz. Sevgi ve saygılarımla

Dr. Ferhan  G. Sağın
EGÖDER Sekreteri

14.12.2007

TÜMÖD olarak, bilinmeyenleri, belirsiz olanları kamuoyuna duyurdunuz. Sizleri kutlarım. Saygılar, sevgiler.

Prof. Dr. Coşkun Özdemir

—————————————————————————————————————–

13.12.2007

Yaptığınız hizmetlerden gurur duyuyoruz. TÜMÖD olarak üniversitelerin ışığısınız.

Antalya  Dil Gönüllüleri

—————————————————————————————————————–

13.12.2007

Merhaba,

Üyesi olmaktan onur duyduğum TÜMÖD, gene toplumu aydınlatmaya devam ediyor. Bu açıklamadan mutluluk duydum. Herkes bilsin bakalım, yeni atanan başkan kimmiş… Teşekkürler, selamlar.

Prof. Dr. İlyas YILMAZER
Yüzüncü Yıl Üniversitesi

—————————————————————————————————————–

13.12.2007

Sayın Prof. Dr. Alparslan Işıklı,

Yeni başkanı bizlere tanıttığınız için teşekkürler. TÜMÖD olarak çalışmalarınızı çok başarılı buluyor ve  destekliyoruz. Saygılarımla

Prof. Dr. Nesrin Erciyes
KTÜ / Tıp Fakültesi

07.04.2007

Bilim insanı derneği işlevini her zaman olduğu gibi şimdi de TÜMÖD üstlenmiş. 20 yaşındaki çocuğu 23 Nisan’da Meclise konuşturan zihniyet şimdide ” öğretim elemanı doğramacısı” sına ödül verebilmiştir. Bu ne küstahlıktır.

Antalya Dil Gönüllüleri
——————————————————————-

08.04.2007

Sayın TÜMÖD yetkilileri,

Derneğinizin çalışmalarını dikkatle izliyorum. Çok değerli ve önemli işler yapıyorsunuz. Sizleri yürekten kutlarım. Üniversiteyi doğrayana Onur Ödülü verilmesi, tüm üniversitelere karşı yapılan bir saygısızlıktır. Sizlerin de katkılarıyla, güzel bir Türkiye için elele diyorum. Saygılarımla

Selahattin Gençer
——————————————————————-

10.04.2007

Merhaba,

Basın açıklamanız beni çok mutlu etti. Hain birine ödül vermeyi aklım almıyor. Suay ’cığım sen 14 Nisan mitingini organize edenlerden biri olduğuna göre, o gün Ankara’da bir milyondan fazla insan olacağız. Buna inanıyorum, gücümüzü görecekler. Başarı dileklerimle, esenlikler dilerim.

Prof. Dr. İlyas YILMAZER
YYÜ, Van

24.03.2007

TÜMÖD’ün saygıdeğer yöneticileri Prof. Dr. Sayın Alpaslan IŞIKLI ve Öğ. Gör. Sayın Suay KARAMAN Hocalarım;

23 Mart 2007 tarihinde Gazi Üniversitesi’nde düzenlemiş olduğunuz “Enerjide Bağımsızlık ve Petrol Yasası” panelindeki onurlu haykırışın,(emperyalistler ve işbirlikçileri tarafından kuşatılmış olan laik Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını korumanın kutsal bir görev olduğu bilincine sahip) ulusal güçlerin gücüne güç kattığına inanıyorum. Büyük Atatürk’ün “Ya İstiklal ,Ya Ölüm” şiarının gereğini en zor, en umutsuz görünen günlerde dahi tarihinin ve varlığının derin zenginliğinden gelen güçle yerine getiren Türk Ulusu sesinizi duyacaktır..

Emeği geçenlerin beynine,yüreğine sağlık …

Kenan KAÇAN
Vergi Denetmeni

23.02.2007

Sayın Alpaslan Hocam,

TUMOD adına Türk Ceza Kanununun 301. Maddesi ile ilgili olarak düzenlediğiniz panelden çok şey öğrendim ve zevkle izledim. Bu konuyu ele aldığınız için teşekkür ederim.

Ersin Onulduran

——————————————————————-

20.02.2007

Sayın ANKARA ÜNİVERSİTELİLER,

TÜMÖD’ün düzenlendiği panelde ben de kendi adıma çok şey öğrendim . Bu paneli
düzenleyen SAYIN ALPASLAN IŞIKLI’YA VE DEĞERLİ KONUŞMACILARA teşekkür
ederim. 301. maddenin yalnızca bizim ülkemizde olmayışı ve de bu maddenin
açılımının hukuksal olarak açıklanışı paneli anlamlı kılmıştır. Saygılar

SERPİL SAMUR

——————————————————————-

20.02.2007

Dün Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde “Hakaret Suçu ve 301. Madde” konulu, Sn. Prof. Dr. Alpaslan Işıklı yönetiminde; Sn. Vural Savaş, Sn. Onur Öymen, Sn. Sabih Kanadoğlu ve Sn. Mustafa Balbay’ın konuşmacı oldukları paneli izledim.

Yoğun katılımlı panelde ilginç açıklamalar yapıldı; kendi adıma çok şey öğrendim. Belki hukuk kulvarında tartışılabilecek konunun, AB’nce tam siyasal kulvara çekildiği; oysa ülkelerin kendi devlet ve ulusunu aşağılayıcı davranışlardan koruyacak yasal güvenceye gereksinimi olduğu vb. şeyler de öğrendim. Bunlardan ikisini sizlerle paylaşmak isterim:

1) Solingen’de beş yurttaşımızın öldürülmesi Alman halkını gerçekten çok üzmüştü; ama, “Hepimiz Türk’üz” falan dememişlerdi.

2) Avrupa’nın birçok ülkesinde, benzeri yasal güvenceler yürürlüktedir.. Ülkelerin davalı ve hükümlü sayıları bile açıklandı.

Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Ekrem KÜN

——————————————————————-

20.02.2007

Ne denilebilir ki, muhalif bir geleneği temsil eden bir kampusta, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde böyle bir panelin yapılmış olması esef verici. Bilgilendirici mi, yoksa zihin bulandırıcı mı?, takdiri Cebeci kampusundaki akademisyenlere ait…

Remzi Altunpolat

——————————————————————-

20.02.2007

Ankara dışında olduğumuz için, TÜMÖD Panelini izleyemedik. Çok etkili ve güzel geçmiş. Varsın Cumhuriyet kendi köşe yazarının konuştuğu panele bile hak ettiği yeri vermesin. Böyle bir dönemde TÜMÖD’e ne kadar gereksinim olduğunu görüyor, başta Alpaslan Hoca ve Suay kardeşimiz olmak üzere emeği geçen dostlarımıza en kalpten dileklerimi gönderiyorum. TÜMÖD üyesi olmakla onur duyuyorum.

Prof. Dr. Kürşat Yıldız

08.02.2007

Merhaba,

Elinize ve dilinize sağlık. Sağlıcakla kalın, teşekkürler,

Prof. Dr. İlyas YILMAZER

——————————————————————-

08.02.2007

TÜMÖD olarak elinize sağlık diyorum….

Mahiye Morgül

——————————————————————-

08.02.2007

Keşke bu yazdıklarınızı tüm yaşayanlar okusa da, gerçekleri anlasalar. Şiddetle AB karşıtıyım, bizim insanlarımız bunu ne zaman anlayacak bilmiyorum?  Saygılarımla.

Sevgi  NEHİR

——————————————————————-

08.02.2007

Selam,

Yürekten katılıyorum bu görüşlere, teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

Mehmet ÖGET

——————————————————————-

08.02.2007

Böyle bir hassas konuda duyarlılığından dolayı  TÜMÖD’e teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

Yard. Doç. Dr. Sevcan Kürüm

01.02.2007

Pek sayın öğretim Üyeleri; Bildiriniz çok güzel. Hepimiz aynı düşüncedeyiz, fakat önemli olan bu duruma nasıl karşı konulacağı. Bunun nasıl çözümleneceği. Bu konuda yapılması gerekenlerin neler olabileceği ortaya konulmalıdır. Yoksa boş laflarla bu iş çözülmez.

Prof. Dr. Muazzez İlmiye ÇIĞ

——————————————————————-
01.02.2007

Merhaba,

Ortak basın açıklamanızı okudum. Sizlere teşekkür ediyorum. Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği olarak, biz de bunun altına imza koyabilmek isteriz. İyi çalışmalar.

Öğr. Gör. Nilgün Kaner-Koç

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği Genel Sekreteri

——————————————————————-
01.02.2007

Merhaba,

Ortak basın açıklamalarınıza İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı olarak ben de katılmak isterim, açıklamanızı destekliyorum. Ayrıca ortak bildirileri yayınlamadan önce hızla bizlere de gönderirseniz, daha güçlü bir platform oluşturabiliriz. Saygılar.

Prof. Dr. Serap Kuruca
İÜÖÜD Başkanı

——————————————————————-
02.02.2007

Sayın Prof. Dr. Alparslan Işıklı,

Üç derneğin ortak basın açıklamasına yürekten katılıyorum. Diğer illerimizdeki üniversite örgütlerinin katılımıyla genişlemesini diliyorum. Saygılarımla.

Prof. Dr. Kürşat Yıldız
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi

21.01.2007

Bu açıklamaya aynen katılırım…
Alpaslan Hoca’ya ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim…

Yalnız sunu eklemek zorundayım… Bilhassa Hükümet çevrelerinden gelen (“gerekenler yapılmaktadır, yapılacaktır”, türünden) beyanatları, iğrenç buluyorum…

Lübnan’a, Afganistan’a, Somali’ye, oraya, buraya, binlerce askerimizi gönderme yönündeki gelişmeler gündeme gelince, turnikelerde, en aşağılık hesaplarla, kendileri bir yana, koskoca ulusumuzu iki paralık etmeye yeltenerek, izdiham yaratanlar, yiyeceği tek bir kurşun, hepimize sıkılmış, bütün Türkiye’yi hedef almış olacak, insanlarımızı, bir tane değil, bin tane kursuna açık bırakırlarken, akılları, vicdanları nerededir, simdi kusurları, basiret özürleri, riyaları, diz boyu değil midir?

Bunu haykırmamız, temel bir sorumluluk gereğidir…

Prof. Dr. Tolga Yarman

14.01.2007

Çok üzücü. Yıllardır, on yıllardır ekilenler biçiliyor. Ancak kuşkusuz bu, son olayların sorumlularının “bağışlanması” anlamına gelemez. Herkes kendi yaptıklarından sorumlu. YÖK yöneticileri büyük yanlışlarını anladılar mı acaba? Her durumda şimdi bunu nasıl düzeltecek, daha doğrusu nasıl dengeleyecekler? Bu olanlar, yakın zamanlarda olanlarla birlikte, şimdiki rektörü görevden almaları için yeterli bir neden oluşturmayacak mı?

Ve de “kötü” hep “iyi”yi alt mı edecek?

Çağdaş, uygar, yurtsever akademisyenlere en iyi dileklerimle…

YAMAN ÖRS

24.12.2006

Değerli Akademisyenler,

TÜMÖD bildirisini ancak şimdi okuyabildim. Ve de çok öz yazacağım: “Akademisyen” olmak “Aydın” da olmak anlamına gelmiyor. Demokrasi ve Anlatım Özgürlüğü, hakaret, saldırı ve terbiyesizlik, ayrıca utanmazlık ve nankörlük taşıyan anlatımları da kullanabilme anlamına geliyorsa, bunun adı “kakokrasi”dir. Demokrasi tek bir ilke değil ve toplumsal ve siyasal yaşamın hukuka saygı, kendine saygı, gerçeğe saygı ve onu saptırmayan yorumlar yapma gibi başka ilkeleriyle birlikte bir anlam taşımaktadır. Böyle durumlarda bir de düşünelim: “Başka kimler bizim gibi düşünüyor?” ya da “Ben kimler gibi düşünüyorum?” diye. Kimlerle, hangi kesimlerle ortak düşünüyorum? Anlatım özgürlüğü, “yalan da söyleyebilmek” anlamına gelmeye başladı ülkemizde (ve de dünyada). Bir de kuşkusuz oldukça yaygın olan “döneklik” tutumu var ki “postmodern” dünyada neredeyse “ahlaki bir ilke” oldu. “Ne istersen, usuna ne gelirse söyle! Araştırmadan, bilgilenmeden, sonuçlarını da düşünmeden konuş!”… Peki akademisyenliğin (“etiği” demeyeyim) “ahlakı” nerede? Aydın olmanın? Ahlakdışı davranışlarıyla öne çıkan, bunları “ilke” edinmiş kişilerin yanında olmak mı? Atatürk’ün yanında olmadan bu ülkede (ve de dünyada) nasıl aydın olunabilir?

Dolaylı bir yanıt oldu ama söylenenlerin “anlamı” üzerinde genelde pek durulmuyor kanısındayım.

Ortada çok açık bir gerçek de var: Temelde çatışma, (en hafif anlatımıyla söylemek gerekirse) uygar olmakla olamamak arasındadır.

Uygar Dostlara saygı ve selamlarımla…

Prof. Dr. Yaman Örs

——————————————————————-

19.12.2006

Sevgili kardeşim Suay,
Benden yanıt almadığın halde hem derneğimizin eylemleri hakkında, hem de diğer sosyal konularda sürekli ileti gönderdiğin için sana çok teşekkür ediyorum. Örgütçülüğün gereğini yaptığını düşünüyorum. Bundan sonra ben de tembellik etmemeye çalışacağım. Derneğimizin sizlerle çok iyi yerlere geleceğinden kuşkum yok. Sana sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

Hoşçakal.

Prof. Dr. Nesrin Erciyes
KTÜ Tıp Fakültesi

——————————————————————-

18.12.2006

Görüşlerinize tümüyle katılıyor ve sizi kutluyorum.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Aziz Ertunç

——————————————————————-

18.12.2006

Suay’cığım,

Elinize kaleminize sağlık aynen düşüncelerinize katılıyorum ve sizi yürekten destekliyorum.

Prof. Dr. Mehmet Nuri BODUR

——————————————————————-

18.12.2006

Sayın KARAMAN,

Değerli dostum, basın açıklamanızı basında okumuştum, ellerinize sağlık; size düşen görevi iyi yaptınız . Size ve derneğinize yönelik eleştirileri önemsemeyin; sayın başkan az bile yazmış, daha ağır eleştirilebilirdi. Teşekkür eder başarı dileklerimle saygılar sunarım.

NURETTİN ŞAHİN

ADD

——————————————————————–

18.12.2006

Sayın Suay Karaman,

Üniversitelerimizde sizler gibi öğretim üyelerinin de olduğunu görmek gelecek adına içimi umutla doldurdu. Şahsınızda TÜMÖD’ü tebrik ediyor, aynı ülkü etrafında birleşmiş tüm gönülleri sevgi ile kucaklıyorum.

Saygı ve selamlar.

Avukat Saliha Karakuzulu
ADD Kadıköy Saymanı

——————————————————————–

18.12.2006

Teşekkür ederim. Aynen katılıyorum.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Rezan BİRSOY
DEÜ Mühendislik Fak. Jeoloji Böl. Öğretim Üyesi

——————————————————————–

18.12.2006

Sevgili Suay

Küçük bir şey de ben ekleyeyim: atom bombası, kimyasal bomba, misket bombası atma özgürlüğü yoktur, olamaz; onun gibi yalan atma, karalama, gerçek insan değerlerini çürütme hak ve özgürlüğü de yoktur, olamaz. Böylelerini, mikrop saçtıkları ortamdan çıkarıp atmak kurum ve kişilerin hem hakkı, hem görevidir.
Bu laf ebeleri, cicili bicili sözlerin ardında, hak hukuk dinlemeden herkesi kesip biçiyor biliyorsun, işten atıyor, çok daralırsa Mumcu gibi, Kışlalı gibi kafasına kurşun sıkıyor, parçalıyor.

Kemal Atatürk kadar, Fidel Castro kadar kararlı ve inançlı olmak kaçınılmazdır.

Bertan Onaran

——————————————————————-

18.12.2006

Sevgili Suay Dostum,

Basın Açıklamanız için derneğinizi kutlarım.

Hatipoğlu Hoca’yla birebir bir tanışıklığım yok. 12 Eylül kendisine dokunmasaymış sorun yokmuş gibi bir izlenim veriyor. İlginç !!.

Altıntaş Hoca’yla şahsen tanışırım. Bende, durmadan siyasal arenada kendisine bir yer arayan, bunun için de zaman zaman anlamakta güçlük çektiğim her türlü tanıtım olanağını kullanan bir pragmatist izlenimi uyandırmıştı.

Mustafa Ekmekçi öldüğünde, kendisini Maltepe camii avlusunda cenaze namazı için musalla taşında bekleyen tabutunun başında esas vaziyette saygı durusunda gördüğüm zaman, şaşırmaktan kendimi alamamıştım (Danıştay baskınında öldürülen yargıcın cenazesinde de aynı durumdaydı). Çünkü Ekmekçi bizim yakınımızdı, çok yakınımızdı. Birlikte uzun yıllar çalışmıştık. Ama bizim aklımıza gelmeyen, tek başına göstere göstere saygı duruşu, kendisiyle ancak uzaktan tanışan Altıntaş’ın aklına gelmişti..

Ancak her ikisinde de bir nokta dikkatimi çekti: İkisi de “eğer cezalık suç varsa savcılar da var” diyor.

Elif Şafak, Orhan Pamuk vb. davaları hep birlikte izledik… Ne savcısı, ne hakimi?!.. Anlamadım.. Ayrıca bunların kılına dokunulsa her taraftan bir sürü yaratık ciyak lamaya başlıyor. Gören, sanki işkenceler içinde kıvranıyorlar sanır.

Ne Elif Şafak, ne Orhan Pamuk, ne Atila Yayla, sesini çıkaramayan, sesi sözü bastırılmış, kendini ifade edemeyen insanlar değil… Tam tersine bütün televizyon kanalları, bütün gazeteler onlara açık…

Bakın fazla ileri gitmeden sadece çok yakından tanıdığım Alpaslan Işıklı ve Suay Karaman ile ben naçizi örnek vereyim; birkaç mütevazı dergi ile, bir iki televizyon kanalı dışında düşüncelerimizi doğru dürüst seslendirecek yer bulabiliyor muyuz?

Bizim düşünce özgürlüğümüzden ne haber?..

Ayrıca… Bir üniversite hocasının her düşündüğü, her sözü ille de üniversite özerkliği-özgürlüğü içinde nasıl değerlendirilir? Milletvekillerinin dokunulmazlığını tartışmıyor muyuz yıllardır? Söz verdiği halde kaldırmayanları kınamıyor muyuz?

Atila Yayla bu sözleri dershanede mi söylemiş? Hayır.. Bir siyasi partinin, hem de mevcut iktidar partisinin topluma açık bir toplantısında…

Kendisi ve destekçileri nasıl savunuyorlar? Üniversite hocası dokunulmazdır, bilim özgürlüğü vardır, her düşündüğünü söyler..

Atila Yayla’nın kendisi, benim ders vermem yasaklanamaz demiyor… Öyle olsaydı, söylediklerinden dolayı kınamak, söylediklerine karsı çıkmak başka şeydir, bu yüzden ders vermesini yasaklamak başka şeydir diye ayrı bir tartışma sayfası açılabilirdi.

Atila Yayla, kendisini “benim söylediğim bilimsel laftır. Söylerim. Ben öyle düşünüyorum” diye savunuyor.

Doğu Perinçek “Olur mu öyle şey… İyi, ben de o zaman, hayır su yüz derecede kaynamaz. Ben öyle düşünüyorum, diyeyim..” diyince, “efendim bilimde metodoloji meselesi… Hem sosyal bilimlerde pozitif bilimlerdeki gibi yüzde yüz kesinlik yoktur” diye saçmalıyor… Ama kendi söylediğini bilimsel doğru olarak sunuyor.

Bilim, deney demek değil mi? Atatürk’ün gericiliğini hangi deneyle saptamış?..

Hani üniversite hocalığına bilimsel özgürlüğe sarılmasalar da sadece “canim kişisel kanaatini söylemiş” deseler…

Ama o zaman da, aynı kişisel kanaatleri, derste gencecik insanlara da bilimsel gerçek diye anlattığı sorunu çıkıyor ortaya… Hem kendini, zaten sosyal bilimlerde yüzde yüz deney kesinliği yoktur, diye savunacaksın; hem de tamamen karineden attığın bir düşünceyi öğrencilerine “bilim” diye anlatacaksın…

Mesele Atatürk’ü savunmanın ya da karalamanın çok ötesinde… Gericilik nedir, Yayla gericilikten ne anlıyor, bu herkes tarafından kabul edilen bir anlayış mı? Ve Yayla, Atatürk’ün gericiliğini, herkes tarafından kabul edilen bu gericilik ölçütüne göre ispatlamış da onu mu anlatıyor derste öğrencilerine?… Toplumunu mutlakıyetten cumhuriyete, insanını kulluktan yurttaşlığa atlatmış bir insana gerici diyorsan üstelik, ben elbette bu adam derste çocuklara da mı bunu anlatıyor, diye sorarım. Bu ya kötü niyettir, ya ahmaklıktır, irrasyonalitedir… O adamdan ders alacak çocuklar için, bir baba olarak niye endişe duymamayım?

Burada önemli olan konunun objesinin Atatürk olması değil. Bunların hiçbiri yoksa, düpedüz yalan söylüyor ve hakaret ediyorsun demektir ve bunun, bırakın Atatürk’ü, sokaktan gecen bir simitçi için bile, elinde hiçbir kanıt yok iken “bu simitçi var ya.. katil çocuklar katil” demekten farkı yoktur…

Altıntaş ve Hatipoğlu, bu noktalara hic değinmemişler; bu da çok ilginç… Ya da çok doğal… Acaba onlar da böyle mi hocalık yapıyor diye endişelenesi geliyor insanin. Bilimsel özgürlük, bilim yapılıyorsa söz konusudur… İşkembe-i kubradan atılan her laf, her kanaat, sadece çıktığı işkembe tesadüfen bir profesöre ait diye, ona bilimsel özgürlük dokunulmazlığı vermez, vermemeli… Trende niye mescit yok diye şikayet eden genetik profesörleri de var bu ülkenin…

Hoca derste, bilimsel doğruları anlattıktan sonra, kendi kanaatini söylemez mi? Elbette söyleyebilir. Ama bunun kişisel kanaat olduğunu vurgulamak kaydıyla… Kim ve ne hakkında olursa olsun, kişisel kanaatin, üniversitedeki çocuğuma bilim diye aktarılmasını istemiyorum.

Bir yakınım, yüksek lisans tezini tamamladı; fakat, Yayla ile hemen hemen aynı konularda aynı kanaatleri paylaştığını bildiğim danışman hoca durmadan mızıkçılık edip duruyor. İlk bakışta sanki çok biçimsel konular üzerinde duruyormuş gibi… Dikkatle bakınca fark ediyorsun ki, asil, tezde ortaya atılan görüş, kendisininkiyle uyuşmadığı için sorun çıkarıyor ve düpedüz o görüşlerin değiştirilmesini istiyor. Bilimsel olmadığı için değil. Savunulan görüş, çeşitli alıntılarla desteklenmiş, bu tür çalışmalarda mutadı olduğu üzere… Bu görüsü beğenmedim, bu bilimsel değil, demiyor… Alıntı yapılan bilim adamlarına, örneğin Alpaslan Işıklı’ya takılıyor inceden veya kalından… Ne lüzum var bunlara diyor…

Konu DİSK… DİSK’in zaman içindeki değişimi… Danışman hoca DİSK’in AB’den para aldığına değinilmesini istemiyor…

Ama sorsan, AKP’nin İzmir toplantısına o katılsaydı Atila Yayla’nın yerine, hiç bir şey değişmezdi: Atatürk hakkında o da ayni şeyleri söyleyebilirdi…

O zaman ortaya şu çıkıyor: Demokrasi, sadece bizim düşüncelerimizin özgürlüğüdür… Biz de başka düşünceleri kısıtlamak isteyebiliriz. Bunun demokrasi ile ilgisi yoktur… Bizim düşüncelerimiz serbest olsun yeter.. Muazzez İlmiye Çığ kim ki..

Aslında iyi oluyor bu tartışmalar… Çok kimseyi tanıyor, çok şey öğreniyoruz…

Sevgiler, selamlar,

Ali Tartanoglu

——————————————————————–

18.12.2006

Teşekkür ederim Suay,

Saflar belirginleşiyor böylece. Benimle paylaştığın için sağolasın.

Mahiye Morgül

——————————————————————–

18.12.2006

TÜMÖD bildirisine aynen katılıyorum. Atatürk’e dil uzatanlar, gidip Soros’un üniversitelerinde çalışsınlar.

Prof. Dr. Ahmet Taşağıl

——————————————————————–

17.12.2006

Sayın Alpaslan Işıklı,

Aklınıza beyninize sağlık, TÜMÖD olarak çok güzel anlattınız olayı. Ama çok yazık, bilim adamlarımız içinde hakaret ile düşünce ve ifade özgürlüğünü ayırt edememişler. Yayla’yı yücelterek Mustafa Kemal’in devrim ve ideallerine kimin için hizmet ettiklerini bilmeden (!!!!!) onlarca, özgürlük olarak tanımladıkları güzel bildirilerine imza koymayı bir aydın yönelişi olarak kamu oyuna sunabilmişlerdir.

Tarih bu güzel bildiriye ve altına imza koyanları önümüzdeki süreçte hiç kuşkumuz olmasın yargılayacaktır. Soros vari düşünce ile örtüşen bu bildiri imza koymayanların dışında tüm üniversite camiamıza hayırlı olsun, ulu tanrı onların üzerlerinden iyiliklerini çekmesin derim !!!!!.

Prof. Dr. Coşkun Özgünel
A.Ü. DTCF
——————————————————————–

17.12.2006

Çok Güzel !!!!

Derneğinizin bu ilkeli açıklaması için TÜMÖD yönetimini kutlarım. Yayla gibi AB den beslenenlerin açıklamasını özgürlük; Gazi Üniversite’sinin kararını ise kötü bir karar olduğunu savunanların, bu Basın Açıklamasından alması gereken çok şey olduğu kanısındayım. Dilerim bilim insanına yakışan duruşa gelebilirler. Sevgilerimle

M. Ruhi GÖKMOĞOL
——————————————————————–

17.12.2006

Sayın Karaman,

TÜMÖD’ün 15.12.2006 tarihli basın açıklamasını destekliyoruz ve dergimiz “Yeşil Marmara”da yayınlayacağız.

Erinç içinde kalın…

Tarık KONAL
——————————————————————–

16.12.2006

Sayın Karaman,
Sn Hatipoğlu her zamanki gibi elmalarla armutları karıştırmış. 1402 likler hiç bir konuşmaları nedeniyle itham edilmeden, yalnızca Sıkıyönetim Komutanlıklarının tasarrufu ile işten el çektirilmişlerdi. Gazi Üniversitesi Rektörlüğü uzaktan kumandalı Yayla’nın görevine son vermeyip, soruşturma sonuçlanıncaya kadar derslerini üzerinden aldı.

‘Öğretim üyelerinin çoğu’ ifadesine katılmayabilir ama biz İnönü Üniversitesinde bu ifadenin doğru olduğunu gördük ve Kamuoyuna da açıklamamızla gösterdik, Sn. Hatipoğlu Inonu.Edu.tr web adresine veya bugünkü Milliyet gazetesine bakarsa, TÜMÖD ‘ün açıklamasının yanlış olmadığını ve Kemalizm konusundaki duyarlılığın yüksek olduğunu fark eder (umarım).

Saygılarımla.

Yrd. Doç. Dr. Haluk Türkdemir
——————————————————————–

16.12.2006

Çok haklısınız , sizi candan kutlarım. Diğer öğretim elemanlarına çok şaştım. Nasıl bu kadar uykuda olurlar? Saygılar

Muazzez İlmiye Çığ

——————————————————————–

16.12.2006

Gazi Üniversitesi öğretim üyesi olarak ve Atatürkçü düşüncenin savunucusu olarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmeye yönelik tüm uğraşları ve bunları özgürlük genel başlığı altında değerlendirenleri kınıyorum ve açıklamanıza destek veriyorum. Kutluyorum. Saygıyla,

Prof. Dr. Deniz Yamaç

——————————————————————–

15.12.2006

Sevgili Suay Hocam.
TÜMÖD üyesi olmaktan onur duyuyorum.
Sonsuz sevgi ve saygılarımla.

Yrd. Doç. Dr. Ömür Mavioğlu

——————————————————————–

15.12.2006

Yüreğinize ve kafanıza sağlık. Son derece güzel hazırlamışınız. Allaha küfretseydi bu kadar ağrıma gitmezdi. Bu topraklarda nefes alıyorsak bunu Atatürk’e borçluyuz. Bunu anlayamayan zihinsel özürlülerin değil işi, akademik unvanı da elinden alınmalıydı.

Esen kalasınız,

Prof.Dr. İlyas YILMAZER
Van YYÜ EDU Ulusal Çalışma Gurubu Başkanı

——————————————————————–

15.12.2006

Can dostlarım,
Basın açıklamanıza yürekten katılıyorum, sizlere başarılar, aymazlık yapanlara acil şifalar diliyorum.

Bertan Onaran

——————————————————————–

15.12.2006

14.12.2006 günlü “TÜMÖD Basın Açıklaması” nda dile getirilen görüşlere katılmadığımı bildirmekten onur duyarım.

TÜMÖD, geçmişinde, hiçbir zaman öğretim üyelerine yönelik baskı ve şiddet hareketi ile yasa ve hukuk dışı işlemlerin savunucusu, destekçisi olmamıştır. GÜ Rektörlüğünün işlemi, yalnızca Atilla Yayla’ya yarar sağlamış, onu “mağdur” kılarak, hemen her kesim tarafından desteklenir bir konuma yükseltmiştir. Bay Yayla, birine teşekkür edecekse, reytingini yükselten, eleştirilen konumdan savunulan konumuna getiren işlem sahiplerine etmelidir. Hakaret suçu var ise, yasa ve bu konuda görevli olan Savcılar ortadadır. Üniversite Yönetiminin, bu türden suça yönelik olarak işlem yapmaya yetkisi bulunmamaktadır.

Öğretim üyelerinin büyük çoğunluğunun görüşlerinizi paylaştığını ileri sürmenizi de anlayamamaktayım. Bilim insanları, bu konudaki savlarını, somut olarak kanıtlamak sorumluluğunu duyumsamalıdırlar. Yayımlanan metnin, imzaya açılması durumunda, sağlanabilecek destek, ileri sürülenin gerçek olmadığını ortaya koyacaktır.

Bilgilerinizi rica ederim.

15.12.2006
Prof.Dr. Mustafa Altıntaş
TÜMÖD Üyesi

——————————————————————–

15.12.2006

Sayın Suay Karaman
TÜMÖD Genel Sekreteri

E-postayla gönderdiğin TÜMÖD açıklamasını derin üzüntüyle okudum. Açıklamanın hiçbir yanına, dernek üyesi olarak katılmıyorum. Yayla’yı tanımam. Onu savunmak gibi bir ödevim yoktur. Ancak, özünde Kadri Yamaç’ı koruyan açıklamanın yanlışları çok fazla. “Öğrenciler karşısında konuşmaya belki Soros üniversitelerinde yeri olabilir. Buna karşılık, Atatürk’ün üniversitelerinde böylelerine yer olmayacağı açıktır”. Sözünde biraz slogancılık ve popülizm kokuyor. 12 Eylül Cuntası ve YÖKçüler bir tarihte 1402’likleri atarken, onların görüşleri ve kendilerinin bu üniversitelerde yeri yok, demişler ve bizleri atmışlardı. Her rektör ve devlet anlayışı, benim görüşümdeki adamlar üniversitelerde yer bulur derse, bu iş nereye varır. Bence bu konuda ciddi düşünmek gerekir. Öğretim üyelerinin büyük çoğunluğu görüşümüzü paylaşır, deniyor. Ben o konuda değilim. Kaldı ki, öyle bile olsa, özgürlükler sayıyla sınırlanamaz. Kişisel olarak Yayla’nın görüşlerine asla katılmıyorum. Tersini savunuyorum. Ancak, öğretim üyelerinin görüşlerini özgürce söylemelerini savunmak durumundayız. Hakaret varsa o savcıları ilgilendirir. Dokuz Eylül üniversitesinde Prof. İzge Günal olayında da dernek sessiz kalarak rektörü tutmuştu. Dilerim, TÜMÖD, rektör Kadri Yamaç’ın bugün Zaman gazetesinde çıkan saçma sapan açıklamalarını destekler duruma düşmez.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Tahir Hatipoğlu,
TÜMÖD eski Genel Başkanı, kurucusu

——————————————————————–

15.12.2006

Prof. Dr. Alpaslan IŞIKLI’nın Prof. Altıntaş ve Prof. Hatipoğlu’na notu:

Altıntaş’ın ve Hatipoğlu’nun yazdıklarını yanıtlamaya gerek olduğunu sanmıyorum. Ancak, bir noktaya açıklık getirmem yanlış olmayacaktır.

Tahir Hatipoğlu, Prof. İzge Günal olayındaki tutumumuzla ilgili iddialarını yaymadan önce bizden bilgi isteseydi, garip çelişkilerine bir yenisini daha eklememiş olabilirdi.

Sayın Prof. İzge Günal’ın görevden alınması konusunda, reklâm değeri olmayan ancak daha etkili olacağını düşündüğümüz bir yol izledik. 9 Eylül Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Emin Alıcı ile doğrudan temas kurarak, kendisine bu konudaki üzüntülerimizi bildirdik ve bu üzücü olayın tamirinin gerekliliği konusunda görüşlerimizi dile getirdik. Ne yapalım ki henüz olumlu bir sonuç alınabilmiş değildir.

Bu arada belirtelim ki, üniversite öğretim üyelerinin düşünce ve ifade özgürlüklerini savunma konusunda her türlü öneriye ve uyarıya açık olduğumuzda asla kuşku yoktur. Ancak, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yücel Aşkın hapse atıldığı vakit, basına “iyi oldu, oh oldu” anlamında açıklamalarda bulunmuş bir kimsenin, bize üniversite öğretim üyelerinin özgürlükleri konusunda akıl vermeye kalkışabilmesindeki çelişkiyi görmememiz mümkün değildir.

02.11.2006

Sevgili Suay Karaman,

20. yılda emeği geçen herkesi kutluyor, Cumhuriyet’in iradesiyle ülkemizde gerçekleşen bilimsel atılımın ve aydınlanma devrimimizin güçlenerek sürmesinde katkılarının nice yıllar boyunca sürmesini diliyorum.

Prof. Dr. Kürşat Yıldız

——————————————————————–

02.11.2006

Suay Karaman Merhaba

20. yılınızda sizlerle birlikte olmak isterdim ama buna imkan bulamayacağım. Umarım yarinki yürüyüş görkemli olacaktır . Alpaslan Işıklı hocaya ve size sevgi saygılar yolluyorum.

Prof. Dr. Coşkun Özdemir

——————————————————————–

01.11.2006

Sayın Prof. Dr. Alpaslan IŞIKLI    Sayın Öğr. Gör. Suay KARAMAN
TÜMÖD Genel Başkanı               TÜMÖD Genel Sekreteri

Tüm Öğretim Üyeleri Derneği’nin (TÜMÖD) 20. kuruluş yıldönümü nedeniyle hepinizi ve bu sürece katkısı olanları kutlar, Ülkemiz ve Yükseköğretim konularındaki duyarlı çabalarınızın artarak sürdürülmesini dileyerek çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Doç.Dr. Süleyman ÇAYLI     Doç.Dr. Haluk TÜRKDEMİR
İNÖDER Yön.Kur. Başkanı    İNÖDER Genel Sekreteri

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (İNÖDER)

18.07.2006

Sevgili Suay,

Yeni yönetim kurulunuza başarılar diler, sana ve tüm arkadaşlara sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Atila Bozkurt
Hacettepe Üniversitesi

——————————————————————–

18.07.2006

Sevgili Suay Karaman,

Yeni yönetim kurulunuz beni çok sevindirdi. Hepinize başarı dileklerimi sunar, verimli çalışmalar yapmanız için güç ve kuvvet dilerim. Saygılarımla.

N. Ümit Tekin
Almanya

——————————————————————–

17.07.2006

Suay hocam,
Tebrik ediyor, başarılar diliyorum.. Saygılar.

Yard. Doç. Dr. Ömür Mavioğlu
Dokuz Eylül Ünv. Tıp F.

——————————————————————–

17.07.2006

Genel başkan seçiminiz çok iyi. Sayın Işıklı güzel insan. Sizin de Genel sekreter olmanıza içtenlikle sevindim. Hepinize başarılar dileğiyle…

Selma Yazıcı
Ankara

——————————————————————–

17.07.2006

Sayın Suay Karaman

Öncelikle TÜMÖD’ün yeni yönetimini kutluyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Değerli Hocamız Sayın Prof.Dr. Alpaslan Işıklı’nın “Yeni Yükseköğretim Stratejisi” başlıklı raporla ilgili yaptığı tüm açıklamalara katılıyor ve Rektörlerin dahi haberi olmayan bir raporun yükseköğretim sorunlarına çözüm olarak önerilmesini şiddetle kınıyorum. Saygılarımla

Prof.Dr. Nur SERTER
İstanbul

——————————————————————–

17.07.2006

Sayın TÜMÖD yönetim kurulu üyeleri,
Sizleri kutlar, bu dönemde başarılı çalışmalar yapmanızı dilerim.

Saygılarımla,

Yrd. Doç. Dr. Barış Doster
Marmara Üniversitesi

——————————————————————–

17.07.2006

Sayın Karaman,
Yeni ve pırıl pırıl yönetim kurulunuza başarılar dilerim.,

Murat Binzet
ADD Almanya

——————————————————————–

16.07.2006

Yeni yönetim kurulunuz hayırlı olsun. Çoğunuzun da Gazi Üniv. den olmasına sevindim. Ben de eski bir Gazi’liyim.1976’da Gazi Eğitim Enstitüsünden İngilizce Öğretmeni olarak mezun oldum. 1992-1994 Öğretim Görevlisi olarak çalıştım. YÖK gelince de kendi isteğimle MEB’e geri döndüm. Sizlere başarılar diliyorum……

Tülin MERTCAN

——————————————————————–

16.07.2006

Suay bey,

Tebrik eder, iyi çalışmalar dilerim.

Sema GÜLEZ

——————————————————————–

16.07.2006

TÜMOD yönetim kurulunu kutluyor, yeni görevinizde başarılar diliyorum.

Sevgiler Selamlar

Yılmaz Dikbaş
Antalya

——————————————————————–

16.07.2006

Yeni Başkan sayın Prof. Dr. Alpaslan IŞIKLI’yı ve Yönetim Kurulu’na seçilen sayın üyeleri kutluyor, başarı dileklerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Mustafa KANDİL.
KTÜ

——————————————————————–

15.07.2006

Sevgili Suay,

Seni ve tüm üyeleri içtenlikle kutlarım. Alpaslan hocaya selamımı ilet. Başarı dileklerimle saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Kadri Yamaç
Gazi Üniversitesi

——————————————————————–

15.07.2006

Suay bey, sizi ve yeni yönetim kurulunuzu kutluyorum. Vatana ve millete ve tüm gençlerimize ve siz öğretim üyelerimize hayırlı olsun. Selam ve saygılarımla.

Canan Cibelik

Kocaeli

——————————————————————–

15.07.2006

Suay Karaman,

Yeni yönetim kurulunuz kutlu olsun. Üniversiteye ve gençlere başarılı hizmetler vermenizi dilerim. Derin saygılarımla.

A. Kadir Paksoy
Ankara

——————————————————————–

14.07.2006

Hocam günaydın, yeni yönetimi kutluyor başarılar diliyorum.

Saygılarımla

Prof. Dr. İbrahim Ortaş
Çukurova Ünv.

——————————————————————–

14.07.2006

Merhabalar Sayın Hocam,

Yeni yönetimi şahsınızda kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Ülkemiz için hayırlı olacağına inanıyorum. Kolay gelsin

Yard. Doç. Dr. Yasemin Leventeli
Akdeniz Ünv.

——————————————————————–

14.07.2006

Sayın Karaman

Sizi ve tüm üyeleri gönülden kutlarım. Başarı dileklerimle saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Ural Akbulut
ODTU

——————————————————————–

14.07.2006

Değerli dostum başarı dileklerimi iletir, saygılar sunarım ve yeniden seçilmene sevindim. Ayrıca haberi cumhuriyet’te de gördüm. TÜMÖD Yönetim Kurulunu kutlar, başarılar dilerim.

Selamlar,saygılar

Nurettin Şahin
ADD

——————————————————————–

13.07.2006

Sevgili Suay,

Tüm bilimsel çalışmalarının arasında farklı bir enerji ile seni tanıdığımdan beri yürütmüş olduğun mücadelede hak ettiğine inanan kişilerce yeniden seçilmiş olduğun kurul üyeliği görevinde geçmiş olduğu gibi bunda sonra da artan bir güç ile görevini yerine getireceğine olan inancımla başarılar dilerim. Tüm yönetim kurulunu kutlarım.

M.Ruhi GÖKMOĞOL

NOT: Yeni başkanınızın basın açıklamasını okudum. Üniversite dünyasının dışında yer alan birisi olarak konu hakkında konuşma haddimi aşmadan bildirinin her sözcüğüne ayrı ayrı imzamı koyduğumu bildiririm.

——————————————————————–

13.07.2006

Değerli hocam yeni yönetim kurulunuzun hayırlı olmasını diler çalışmalarınızda başarılar temenni ederim. Saygılarımla

Kudret Mumcu
Emekli Albay

——————————————————————–

13.07.2006

Sayın Karaman,

Seçim sonucu tüm Öğretim Üyelerine hayırlı olsun. Hedef bütün Üniversite ve Yüksek okul Öğretim Üyelerinin hak ve hukuklarının korunarak, Kemalist eğitim ve öğretim birliğinin oluşturulması olmalıdır.

Seçenleri ve seçilenleri saygı ve sevgiyle kutluyorum.

Cumhur UTKU
E. Albay

——————————————————————–

12.07.2006

Sizleri kutluyorum. Görevinizde başarılar diliyorum. Teşekkürler

Prof. Dr. Tolga Yarman
İstanbul

——————————————————————–

12.07.2006

Sayın Karaman,

Yeni yönetim kurulunuzu, sizi ve arkadaşlarınızı kutluyorum. Saygılarımla

Prof. Dr. Mehmet Can AKYOLCU

——————————————————————–

12.07.2006

Canım yeni yönetim kurulunuzu kutlarım. Çok başarılı çalışmalar yapacağınıza gönülden inanıyorum.

Bertan Onaran
İstanbul

——————————————————————–

12.07.2006

Suay’cığım,
Yeni yönetim Kurulunu kutluyorum, tebrikler, başarılar.

Prof. Dr. İlyas Yılmazer
Van

——————————————————————–

12.07.2006

Suay Hocam,

Tebrik ederim, çok güzel bir sonuç. Alpaslan hocanın başkan olması çok sevindirici.

Dr. Gülşen Erenler Çakar
Gazi Ünv.

——————————————————————–

12.07.2006

Suay Bey,

TÜMÖD Yönetimini ve Genel Sekreter seçilmenizi kutlar; basarilerinizin devamını dilerim

İsmet ERSOY

——————————————————————–

11.07.2006

Sevgili Suay Karaman,

Dernek Genel Kurulu sonuçları herkes gibi beni de çok sevindirdi. İlk olarak da YÖK’ün hazırladığı rapor taslağı hakkında Alparslan Hoca’nın basın açıklamasını okudum. Çok beğendim. Tüm dostları kutluyor, verimli ve başarılı bir çalışma dönemi diliyorum.

Prof. Dr. Kürşat Yıldız

——————————————————————–

11.07.2006

Sayın Suay Karaman,

Öncelikle başarılı bir Genel Kurul yaparak işi gerçek sahiplerinin üstlendiği bir Yönetim Kurulu oluşturmanızdan dolayı sizleri kutluyorum.
Önceki TÜMÖD başkanının tabandan kopuk çıkışı ile böyle bir sonuca vesile olmasını da onun bir katkısı diye değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum.
Ne diyelim ? Darısı diğerlerinin başına.
Sayın Alpaslan IŞIKLI nın Basın Açıklaması da yine yeni yönetimin alkışlanacak bir çıkışıdır. Yeni Yönetim Kurulunuza başarılar diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Sami Toprak

——————————————————————–

11.07.2006

TÜMÖD ‘ün yeni yönetim kurulu üyelerini kutluyor başarılar diliyorum.

Galip KARAKUS
BCP Genel Saymanı

——————————————————————–

11.07.2006

Suay ,

Seni kutluyorum.Yönetim Kuruluna başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Mustafa KAYMAKÇI
Ege Üniversitesi

——————————————————————–

11.07.2006

Sayın Suay Karaman ve değerli TÜMÖD Yönetim Kurulu üyeleri,
Tebrik ediyor ve sizleri içtenlikle kutluyorum. Sevgi ve saygılarımla,

Prof.Dr. Ferhan G. Sağın
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
Biyokimya AD Bornova İzmir

——————————————————————–

10.07.2006

Hayırlı ve kutlu olsun. İyi bir sonuç görünüyor. Basın açıklamanız çok güzel bir metin. Elinize beyninize sağlık. Işıklı hocanın farkı hemen belli olmaya başladı. Ancak YÖK raporunun SPAN Şirketi tarafından Dünya Bankasının isteği doğrultusunda hazırlanmış olduğundan söz edilebilirdi. Bu şirketin derhal işine son verilmesi gereği dile getirilebilirdi. Hazırlık okulları yasa tasarısının sınavsız özel üniversiteye geçişle bağlantısından söz edilebilirdi. Galatasaray Lisesi mezunlarının üniversiteye sınavsız geçişinin durdurulması gerektiğinden söz edilebilirdi.

Başarılar, Selamlar.

Mahiye Morgül
Emekli Öğretmen

——————————————————————–

10.07.2006

Bu Yönetim Kurulunu ve sizi gönülden kutlarım.

Yrd. Doç. Dr. Gül Tekay Baysan
Gazi Ün.

——————————————————————–

10.07.2006

Suay Karaman kutluyorum, çok sevindim. lütfen yönetim kurulu üyelerine de tebriklerimi iletin. Bana Alparslan Işıklı ve Sina Akşin’in e mail adreslerini yazarsanız sevinirim. Basarılar diliyorum. Bu iktidarı zararsız kılabilmek için çok sistemli ve çok yoğun çalışmak gerekiyor. Selam ve sevgilerimle

Prof. Dr. Coşkun Özdemir

——————————————————————–

10.07.2006

Yeni yönetimi kutlar başarılar dilerim.

Prof.Dr.Mehmet ÖZTÜRK
CBÜ Fen-Ed.Fak. Biy.Bl. MANİSA

——————————————————————–

10.07.2006

Tebrikler sayın Karaman,

başarılarınızın devamını diliyor, sizleri kutluyorum..

Mustafa Deniz

——————————————————————–

10.07.2006

Hocam merhaba…

Yeni yönetim kurulunuz hayırlı olsun, başarılı olacağınıza olan inancımla.Saygılar…

Hasan ADAY
Jeodezi Mühendisi

——————————————————————–

10.07.2006

TÜMÖD yeni yönetim kuruluna başarılar dilerim.

T.Ayhan ÇIKIN

——————————————————————–

09.07.2006

Sayın Karaman ,

Tüm Öğretim Üyeleri Derneğinin yapmış olduğu genel kurul sonucu seçilenleri tebrik eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Tevfik Fikret BİLGİN
İlköğretim Müfettişi

——————————————————————–

09.07.2006

Sn Suay Karaman
Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu’nuzu kutluyor, başarılar diliyorum.

Sydney’den Selamlar
İmren Ozenç

——————————————————————–

09.07.2006

Değerli dostum, kutluyorum. Selamlar

Dr. Cüneyt Akalın
Marmara Ü.

——————————————————————–

09.07.2006

Değerli TÜMÖD Başkanı Sayın Prof. Dr. Alparslan Işıklı ve tüm Yönetim Kurulu Üyelerine basarılar dilerim.

Prof. Dr. Ayşe Uygur
Marmara Üniversitesi

——————————————————————–

09.07.2006

Genel Kurulunuzda çıkan sonuç için tebrik eder, derneğe bugüne kadar yaptırmadığım üyelik için neler yapmam gerektiğini bildirmenizi rica ederim.

Sevgi ve selamlarımla,
Prof. Dr. Deniz Yamaç
Gazi Ünv. Tıp F.

——————————————————————–