BASIN AÇIKLAMASI 112

 

Tarih: 10.11.2012

 

Büyük önder Atatürk’ü sonsuzluğa göçüşünün 74. yıldönümünde bir kere daha en derin saygıyla ve şükran duygularıyla anmaktayız.

 

Bağımsızlık ve özgürlük yolunda öncülük ettiği zaferlerle insanlık tarihinin benzersiz kazanımlarının gerçekleşmesine hizmet etmiş bulunan bu büyük insanın değeri, her geçen yıl artan bir önemle, bilinçlerdeki ve gönüllerdeki yerini almaktadır. O’nun emperyalizme verdiği unutulmaz dersler, günümüzde anısına ve emanetlerine yönelik giderek artan saldırıların asıl nedenidir.

 

Ancak unutulmamalıdır ki arkasında küresel egemenlerin yer aldığı bütün bu saldırıların niteliği ve boyutu ne olursa olsun, sonucu belirleyecek olan yine Atatürkçülerin azmi ve kararlılığı olacaktır.

 

TÜMÖD olarak, tüm Atatürkçü öğretim elemanlarının 10 Kasım’da düzenlenecek olan etkinlerde heyecanla yer alacaklarını ve bu arada Anıtkabir ziyaretine özel bir önem vereceklerini biliyoruz. Atatürk’ü anma etkinliklerinin ulaştığı canlılığı, O’nun düşüncelerine ve emanetlerine olan bağlılığın anlamlı bir ifadesi olarak görmekteyiz.

 

 

Prof. Dr. Alpaslan IŞIKLI

TÜMÖD Genel Başkanı